iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Gostyniu.

Partner gazety internetowej iGostyn.pl


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.

Zamów Reklamę w gazecie internetowejAutopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Czwartek
21
marzec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
23
24
25
26
27
28
29

Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Listy do redakcji

"Jestem w ciąży. Nie wiem, co i z kim robiłam..."

2018-04-05 10:04:00

Zdjęcie: Archiwum
„Zostałyśmy tam zaproszone z koleżanką. Znałyśmy go, bo mieszka w bloku obok. Spróbowałyśmy dopalaczy” – pisze do nas 16-letnia dziewczyna. Niestety, w liście który znaleźliśmy w naszej skrzynce pocztowej nie było kontaktu zwrotnego do Magdy. Liczymy więc, że nas czytasz!

Cała nasza redakcja została poruszona historią Magdy. Mimo, iż list został podpisany tylko imieniem, postanowiliśmy zająć się tym problemem, który – tak się nam wydaje – niestety nie jest odosobniony wśród młodych osób.

 

Oto treść listu:

Piszę do Was, ponieważ chciałabym ostrzec wiele młodych dziewczyn przed sytuacją, w której sama się znalazłam. Być może nie powinien mnie obchodzić los innych, postanowiłam jednak, że w mojej sytuacji muszę niestety szybko wydorośleć i też wyrzucić to z siebie. Proszę także o pomoc. Nie wiem do kogo się zwrócić. Napiszcie o tym i gdzie mam się zwrócić o pomoc.

Mam 16 lat i jestem w ciąży. Tak wyszło na teście ciążowym. Na drugi dzień zrobiłam kolejny i niestety, to samo… Najgorsze jest to, że nie mam chłopaka i nie wiem, kto jest ojcem mojego dziecka. Nic o tym nie wiedzą także moi rodzice. Tata by mnie chyba zabił. Nie wiem, co dalej będzie z moją szkołą. W ogóle myślę o najgorszym. Proszę pomóżcie. Gdyby nie to, że mama wychowała mnie, jak chrześcijankę, to nie wiem, jak by się to wszystko skończyło. Myślałam, żeby usunąć ciążę, ale nawet nie wiem, gdzie szukać takiego lekarza?

Chciałam jednak ostrzec moje koleżanki. To wszystko wydarzyło się podczas osiemnastki u kolegi. Zostałyśmy tam zaproszone z koleżanką. Znałyśmy go, bo mieszka w bloku obok. Spróbowałyśmy dopalaczy. W sumie, to był mój drugi raz. Nic nie pamiętam. Nie wiem, co i z kim robiłam. Nawet nie znam połowy ludzi, którzy byli na imprezie. A w sumie było tam ponad 20 osób, ale nikt mi nie chce nic powiedzieć. Moja koleżanka też wzięła dopalacze, ale to wszystko mi się to przytrafiło.

Chciałam iść na studia, a teraz wszystko nie ma sensu. Nie wiem, gdzie mam pójść i co zrobić. Wieczorami zamykam się w pokoju i płaczę. Jak mam o tym powiedzieć rodzicom? Proszę opiszcie moją sytuację, by przestrzec dziewczyny i rodziców, by uważali. Gdyby nie te dopalacze, to pewnie do niczego by nie doszło. Kto mnie teraz zechce?

Magda

 

Przypuszczamy, iż opisana sytuacja nie jest wyjątkiem. Coraz częściej ogólnopolskie media informują o podobnych dramatach młodych dziewczyn. Stąd zajęliśmy się tym tematem. Mamy nadzieję, że autorka listu nas czyta! Mamy dla Ciebie kilka porad.

 

Problem łatwej dostępności dopalaczy i narkotyków, to wielkie zagrożenie. Zażywanie ich przez młode osoby, podczas tzw. domówek, nie jest niczym nowym. Dlatego bardzo ważna jest rola rodziców, nauczycieli i szkolnych pedagogów. Warto uczulać młodzież na takie sytuacje i skutki, które związane z zażywaniem środków odurzających, które mogą okazać się tragiczne.

 

Historia Magdy, to także odosobnienie i obawa przed poważną rozmową z rodzicami. W takiej sytuacji jest wiele młodych osób. Wtedy pomocne mogą okazać się poniższe telefony.

 


Telefon Zaufania - Gostyń

65 572 77 99

 

Telefon Zaufania to forma pomocy, której zadaniem jest pomoc psychologiczna, dostarczanie informacji o sposobie rozwiązywania problemów, towarzyszenie w samotności ludziom zmagającym się z przerastającymi ich problemami oraz interwencje w sprawach kryzysowych.

Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.00, a w środy od 8.00 do godz. 18.00.


Ogólnopolski Telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży

116 111 (darmowy)

 

Masz problem i szukasz osoby, do której możesz się z nim zwrócić? Czujesz się samotny, potrzebujesz wsparcia i rozmowy z życzliwą osobą? Zadzwoń! Telefon Zaufania skierowany jest do dzieci i młodzieży. Możesz zadzwonić codziennie, od 12.00 do 22.00.

 

 

 

 


Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

800 12 12 12 (darmowy)

 

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka to bezpłatna, działająca całodobowo telefoniczna linia interwencyjna dla dzieci i młodzieży. Specyfiką Dziecięcego Telefonu Zaufania jest jego dwoisty charakter. Z jednej strony jest to telefon zaufania, z drugiej pełni on również rolę telefonu interwencyjnego.


Katolicki Telefon Zaufania w Poznaniu

61 865 10 00

 

Telefon jest czynny od poniedziałku do czwartku w godz. 17.00 – 22.00 oraz w piątki i soboty w godz. 17.00 – 6.00.


 

Wiele informacji i kontaktów z terenu powiatu gostyńskiego dostępnych jest także tutaj.

 
Zamów Reklamę w gazecie internetowej


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej iGostyn.pl

Zamów Reklamę w gazecie internetowej


Polub nas na facebooku


Reklama w Gazecie Internetowej iGostyn.pl

iGostyn.pl reklamy iGostyn.pl reklama informator budowlany