iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Gostyniu.

Zamów Reklamę w gazecie internetowej


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.

Zamów Reklamę w gazecie internetowejAutopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Wtorek
16
lipiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Gostyń

"Naszym priorytetem jest wsparcie SP ZOZ"

2018-06-01 09:23:26

1,5 mln zł przekaże powiat gostyński szpitalowi powiatowemu. W sumie samorząd udzieli wsparcia SP ZOZ-owi w wysokości 2 mln zł.

Zgodnie z przyjętą uchwałą Rady Powiatu Gostyńskiego, samorząd przekaże na rzecz SP ZOZ środki finansowe w formie pożyczki w kwocie 1,5 mln złotych. Warto dodać, że powiat wspiera szpital z własnych środków nie zaciągając na ten cel pożyczek.
 
Ponadto samorząd powiatowy planuje przeznaczyć 300 000 złotych na dofinansowanie remontów, napraw, konserwacji oraz przeglądów sprzętu medycznego, a także zakup siatek i rolet okiennych. Kolejne 200 000 złotych do szpitala przekazane będzie na zakup wideogastroskopu, myjni-dezynfektorów do naczyń sanitarnych oraz oprzyrządowania do laparoskopu. W sumie powiat gostyński zasili w najbliższym czasie SP ZOZ pomocą w kwocie 2 mln złotych. Pieniądze przeznaczone mają być na wsparcie lecznicy w jej funkcjonowaniu. Za takim rozwiązaniem głosowało 12 radnych, 3 wstrzymało się od głosu. 
- Zdrowie i bezpieczeństwo naszych mieszkańców są wartościami nadrzędnymi – komentuje starosta Robert Marcinkowski. – Dlatego powiat przekazuje znaczne środki dla szpitala. Naszym priorytetem jest wsparcie SP ZOZ tak, by jak najlepiej służył społeczeństwu. 
 
Warto dodać, że powiat gostyński regularnie wspiera finansowo szpital. Tylko w ciągu ostatnich kilku lat dofinansował kupno m.in.  wieży endoskopowej i wieży laparoskopowej, kardiomonitora, gastroskopu, aparatu USG z Dopplerem. Finansuje też remonty poszczególnych oddziałów. Dzięki pozyskanym środkom z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu (w kwocie ponad 2 mln złotych) przeprowadzono termomodernizację szpitala. Prace prowadzone w szpitalu, w tym wymiana okien, grzejników, pieców, docieplenie i montaż paneli fotowoltaicznych mają doprowadzić do znacznych oszczędności.  Obecnie trwa procedura związana z przygotowaniem przetargu na rozbudowę lecznicy. Wartość projektu to ponad 6 mln złotych, a powiat gostyński pozyskał na ten cel pieniądze z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Dzięki niemu w szpitalu powstanie nowy 3-kondygnacyjny budynek, który bezpośrednio przylegać będzie do szpitala. Na jego parterze zlokalizowane zostaną poradnie przyszpitalne, gabinety zabiegowe i lekarskie oraz diagnostyczne. Na pierwszym piętrze powstanie centralna sterylizatornia. Powiększony zostanie również oddział chirurgiczny, dzięki czemu pacjenci korzystać będą mogli z nowych 3-osobowych sal, przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na drugim piętrze rozbudowany zostanie oddział wewnętrzny. Trzecie piętro zajmować będzie nowo powstający oddział paliatywny.
 
 Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej iGostyn.pl

Zamów Reklamę w gazecie internetowejiGostyn.pl reklamy iGostyn.pl reklama informator budowlany