iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Gostyniu.

Zamów Reklamę w gazecie internetowej


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.

Zamów Reklamę w gazecie internetowejAutopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Wtorek
16
lipiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Karate

"Tęcza" i "24 kroki"

2018-07-20 08:27:21

Zdjęcie: TKKF „TĘCZA”/powiat.gostyn.pl
W czasie czerwcowego stażu instruktorskiego Shotokan Word Organisation w poznańskiej Akademii Sztuk Walki spotkali się instruktorzy z wielu krajowych klubów karate, w tym z TKKF „TĘCZA” w Gostyniu.

Staż poświęcony był interpretacji kata Nijushiho oraz wykorzystaniu techniki uchi w karate sportowym. Zajęcia prowadził shihan Robert Sworek (8. Dan) i shihan Waldemar Szwedek (7. Dan), który  wyjaśnia: – Nijushiho oznacza dosłownie „24 kroki”. To zaawansowane kata praktykowane w głównych stylach karate: Shotokanie, Shituryu i Wadō-ryū.

 

Instruktorzy Shotokan Word Organisation przećwiczyli praktyczne metody i sposoby nauki kata Nijushiho, zwracając przy tym uwagę na ważne technicznie szczegóły tego kata, ich prawidłowe zrozumienie oraz wykorzystywanie w realnej samoobronie.

 

Mirosław Sobkowiak (4. Dan) z TKKF „TĘCZA” dodaje: - To kata uczy poruszać się i bronić przed atakami kilku przeciwników i wymaga pełnej koordynacji ruchów oraz dużej koncentracji. Uczy m.in. kombinacji obejmujących blokady ramion, obfituje w ataki oburęczne i uderzenia łokciami, które są często używane do walki w bliskim dystansie. Pozwala na praktykowanie sytuacji, w których karateka musi bronić się na małej przestrzeni, szybko zmieniając kierunki obrony przed napastnikami.

 

Mieczysław Polewski (4. Dan) z TKKF „TĘCZA” podkreśla: - W pewnych fazach tego kata techniki są bardzo szybkie, w innych występują powolne ruchy, aby uspokoić tempo kata i utrzymać płynność kata. To doskonałe kata do tworzenia timingu i rytmu.

 

Instruktorzy Shotokan Word Organisation – pod okiem Roberta Sworka i Waldemara Szwedka - przećwiczyli też praktycznie wykorzystanie techniki uchi w karate sportowym i w samoobronie. Zwracano też uwagę na sposoby kontrolowania przeciwnika podczas ataku oraz elementy zapewniające maksymalną skuteczność ataku.

 

Klub karate shotokan TKKF „Tęcza”, którego działalność dofinansowują: Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Gmina Gostyń i Powiat Gostyński, zaprasza po wakacjach chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu: w poniedziałki o 19.00 dzieci od 6 do lat 12 oraz rodzice; wtorki o 19.00 dorośli i młodzież od lat 12; środy o 19.00 dzieci od 6 do lat 12 oraz rodzice; czwartki o 19.00 dorośli i młodzież od lat 12; a w soboty o 15.30 dzieci od 6 do lat 12 oraz rodzice, młodzież od lat 12 i dorośli.

 

Źródło: TKKF „TĘCZA”/powiat.gostyn.plReklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej iGostyn.pl

Zamów Reklamę w gazecie internetowejiGostyn.pl reklamy iGostyn.pl reklama informator budowlany