iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Zamów Reklamę Internetową
Reklama ogłoszeń o pracę

Reklama STRONY WWW w gazecie internetowej
Zamów Reklamę w gazecie internetowejINFORMATOR ŚLUBNY gazety internetowej
Zamów Reklamę w gazecie internetowej

Piątek
14
grudzień
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Oświata

Bawarscy uczniowie z wizytą w Gostyniu

2018-10-03 10:36:05

Zdjęcie: gostyn.pl
„Super cool” – tak jedna z niemieckich nauczycielek wyraziła się o pobycie w Gostyniu grupy uczniów Grund- und Hauptschule z bawarskiego Ottobeuren (Niemcy). Ich gospodarzami byli rówieśnicy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyniu. Wizyta gości z Niemiec trwała od 24 do 28 września 2018 roku.

13 młodych ludzi z niemieckiej szkoły wraz z dwoma nauczycielkami była w Polsce po raz pierwszy. Program pobytu przewidywał nie tylko wspólne szkolne zajęcia, ale również wizyty i wycieczki. Goście, którym towarzyszyli polscy uczniowie, zwiedzili bazylikę na Świętej Górze, zapoznali się z pracą straży miejskiej, spotkali się z burmistrzem Gostynia Jerzym Kulakiem, uczestniczyli w warsztatach ceramicznych w Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik”, poznali funkcjonowanie polskiego gospodarstwa rolnego podczas zajęć artystyczno-sportowych w „Łaciatej Wsi” w Głuchowie koło Pogorzeli. Ogromne wrażenie wywarł na Wrocław. Obejrzeli starówkę, zwiedzili też ogród zoologiczny.

 

Nad przebiegiem spraw organizacyjnych związanych z wymianą młodzieży czuwały nauczycielki języka niemieckiego z „Trójki”. Młodzież z Bawarii mieszkała w domach swych gostyńskich koleżanek i kolegów. Jak twierdzi Monika Poświatowska-Gałat, jedna z koordynatorek wymiany, uczestnicy od razu poczuli się w Gostyniu „jak w domu” i chętnie zostaliby dłużej. Bariery językowe złamane zostały bardzo szybko. Nawiązały się przyjaźnie, czego dowodem były łzy podczas pożegnania. Ponowne spotkanie już wiosną. W maju przyszłego roku gostynianie pojadą do Ottobeuren.

 

Źródło: gostyn.pl


Zamów Reklamę w gazecie internetowej


Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Reklama informatora budowlanego

Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Reklama informatora ślubnego


PRAWNIK


Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Zamów Reklamę w gazecie internetowej

iGostyn.pl reklamy iGostyn.pl reklama informator budowlany