iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Gostyniu.

Zamów Reklamę w gazecie internetowej


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.

Zamów Reklamę w gazecie internetowejAutopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Wtorek
16
lipiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Gostyń

Blisko 7 mln na rozbudowę szpitala!

2018-03-26 12:03:00

Zdjęcie: powiat.gostyn.pl
Umowę wartą ponad 6,7 mln złotych na rozbudowę szpitala podpisali przedstawiciele powiatu gostyńskiego i województwa wielkopolskiego. Prawie 2,5 mln złotych na tę inwestycję pochodzi ze środków unijnych. Pozostałe to wkład własny powiatu. - Zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców są dla nas najważniejsze.

Umowę wartą  ponad 6,7 mln złotych na rozbudowę szpitala podpisali przedstawiciele powiatu gostyńskiego i województwa wielkopolskiego. Prawie 2,5 mln złotych na tę inwestycję pochodzi ze środków unijnych. Pozostałe to wkład własny powiatu. - Zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców są dla nas najważniejsze. W poprawę warunków pacjentów angażujemy duże środki. Reszta w rękach ludzi: dyrekcji, lekarzy personelu – komentował starosta gostyński Robert Marcinkowski.

Umowa o dofinansowanie podpisana została we wtorek, 20 marca w Starostwie Powiatowym w Gostyniu. W spotkaniu uczestniczył Maciej Sytek, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. - To ważny dzień dla samorządów i symbol dobrej współpracy. Usługi medyczne powinny być jak najbliżej pacjenta, dlatego stawiamy na szpitale powiatowe – powiedział.

- W ostatnim czasie dużo inwestujemy w ochronę zdrowia. Pozyskaliśmy środki na termomodernizację, teraz podpisujemy kolejną umowę na rozbudowę szpitala. Zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa to jedno z najważniejszych zadań, które stoi przed samorządem – dodawał starosta.

W spotkaniu obecny był także Andrzej Pospieszyński, radny sejmiku województwa. – Cieszę się, że jest kontynuacja działań związanych ze szpitalem. Dzięki temu zyskuje on wysokie standardy – mówił.

 

Przypomnijmy, w ramach projektu powstanie nowy 3-piętrowy budynek, który bezpośrednio przylegać będzie do szpitala. Na jego parterze zlokalizowane zostaną poradnie przyszpitalne, gabinety zabiegowe i lekarskie oraz diagnostyczne (chirurgiczna i chirurgii dziecięcej, gastroenterologiczna, kardiologiczna). Na pierwszym piętrze powstanie centralna sterylizatornia.  Będzie ona bezpośrednio połączona z blokiem operacyjnym. Wyposażona zostanie w urządzenia do wyjaławiania sprzętu, aparatury, narzędzi, bielizny operacyjnej oraz materiałów opatrunkowych. Powiększony zostanie również oddział chirurgiczny, dzięki czemu pacjenci korzystać będą mogli z nowych 3-osobowych sal, przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na drugim piętrze rozbudowany zostanie oddział wewnętrzny. Trzecie piętro zajmować będzie nowo powstający oddział paliatywny.  Nowa powierzchnia użytkowa wynosić będzie 1048,30 m kw. Projekt zakłada także budowę windy oraz przebudowę piwnicy, parteru, I i II piętra „starego budynku” tak, by łączył się z nową częścią szpitala.

Rozbudowa szpitala łączy się także z wyposażeniem nowo powstałych sal i pracowni. Dzięki temu podniesie się jakość świadczonych przez szpital usług.

 

Źródło: powiat.gostyn.plReklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej iGostyn.pl

Zamów Reklamę w gazecie internetowejiGostyn.pl reklamy iGostyn.pl reklama informator budowlany