iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Zamów Reklamę Internetową
Reklama ogłoszeń o pracę

Reklama STRONY WWW w gazecie internetowej
Zamów Reklamę w gazecie internetowej



INFORMATOR ŚLUBNY gazety internetowej
Zamów Reklamę w gazecie internetowej


Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!




Gostyń - Kunowo

Chciał jechać tirem "na podwójnym gazie"

2018-06-01 06:06:00

Zdjęcie: Archiwum
Świadek kolizji drogowej wykazał się postawą godną naśladowania. Widząc jak pijany kierowca ciężarówki chce odjechać z miejsca zdarzenia, bez chwili zastanowienia odłączył przewód hamulcowy, wyjął kluczyki ze stacyjki i zawiadomił policję.

Dzięki prawidłowej reakcji świadka pijany kierowca nie uniknie odpowiedzialności za swoje nieodpowiedzialne postępowanie.

Do zdarzenia doszło 26 maja około godziny 6.00 na parkingu przy stacji paliw na trasie Gostyń - Kunowo. Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu o kolizji i próbie ucieczki kierowcy samochodu ciężarowego marki Iveco powiadomił świadek zdarzenia.

 

Na miejsce zostali skierowani policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. W rozmowie ze zgłaszającym ustalili, że kierowca samochodu ciężarowego marki Iveco wraz z naczepą, podczas omijania zaparkowanego innego pojazdu ciężarowego uderzył lustrem w jego naczepę. Zachowanie sprawcy, sposób poruszania się, mówienia upewniły świadka, że kierowca jest pijany. Gdy ten chciał odjechać z miejsca zdarzenia odłączył przewód hamulcowy i wyjął kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając sprawcy dalszą jazdę.

Okazało się, że sprawcą kolizji jest 26-letni obywatel Ukrainy, który znajdował się w stanie nietrzeźwości. W jego organizmie stwierdzono zawartość 1,33 mg/l alkoholu, tj. około 2,80 promila.

 

Mężczyźnie za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

 




Źródło: KPP Gostyń


Zamów Reklamę w gazecie internetowej


Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Reklama informatora budowlanego

Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Reklama informatora ślubnego


PRAWNIK


Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Zamów Reklamę w gazecie internetowej





iGostyn.pl reklamy iGostyn.pl reklama informator budowlany