iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Zamów Reklamę Internetową
Reklama ogłoszeń o pracę

Reklama STRONY WWW w gazecie internetowej
Zamów Reklamę w gazecie internetowejINFORMATOR ŚLUBNY gazety internetowej
Zamów Reklamę w gazecie internetowej


Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Karate

Cztery brązowe krążki

2018-05-15 08:05:00

Zdjęcie: TKKF „TĘCZA”/powiat.gostyn.pl
W Środzie Wielkopolskiej odbył się XXIII Ogólnopolski Turniej Karate Dzieci i Młodzieży DRAGON CUP. W zawodach udział wzięło ponad 300 zawodników reprezentujących 31 klubów z całego kraju, w tym gostynianie z z klubu karate TKKF „TĘCZA”.

Startujący w licznie obsadzonym turnieju gostynianie, pokazali się z dobrej strony, a dodatkowo przywieźli ze Środy Wlkp. cztery brązowe medale. Jak podkreśla trener Mieczysław Polewski: Młodym karatekom „Tęczy” z gmin Gostyń i Piaski należą się gratulacje za udany występ. Zawodnicy spisali się dobrze i, choć nie zajęli pierwszych miejsc, cieszy fakt wielu zwycięskich pojedynków i uplasowanie się w konkurencjach, w których startowali, na podium lub tuż za. Występ bez złotych medali, to dla młodych reprezentantów TKKF „TĘCZA” dodatkowy bodziec, motywujący do intensywniejszej pracy na treningach.

 

W konkurencji kata pierwszy krok (10 lat i starsi), 3 miejsce wywalczył Piotr Feledziak, który, mimo że trenuje od niedawna, to robi spore postępy i na zawodach nawet tej rangi pokazuje się z dobrej strony.

Amelia Ziółek i Daria Pietrzyk zajęły w kata indywidualnym juniorek młodszych  ex aequo 3 miejsce, udowadniając, że  są stałym mocnym punktem kadry TKKF „TĘCZA”.

Kolejny medal w swojej sportowej historii zdobył drugi trener „Tęczy” Mieczysław Polewski. Wywalczył on brąz w konkurencji kata seniorów Masters.

Pozostali zawodnicy „TĘCZY” wygrywali swoje pierwsze walki, ale w kolejnych musieli uznać lepsze przygotowanie rywali.

Waldemar Szwedek - główny trener TKKF „TĘCZA” dodaje  - „TĘCZA” pojechała mocno okrojoną ekipą. A i tak wyraźnie zaznaczyła swoją obecność. Pochwalić trzeba tych najmłodszych stażem, bo poradzili sobie z brakiem doświadczenia turniejowego i wykazali się duchem walki.”

Zawodnicy, którzy stanęli na podium, zostali nagrodzeni medalami, pucharami oraz upominkami. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Warto dodać, że shihan Waldemar Szwedek uczestniczył też w otwartym zgrupowaniu kadry Polskiego Związku Karate. Odbyło się ono w  Swarzędzu. Poprowadził je shihan Santo Torre. Treningi z utytułowanym mistrzem z Włoch, specjalizującym się w kata, pozwoliły na podniesienie wiedzy trenerów, sędziów i zawodników specjalizujących się w kata.

 

Sensei Mirosław Sobkowiak przypomina: Klub karate shotokan TKKF „Tęcza”, którego działalność dofinansowują Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Gmina Gostyń i Powiat Gostyński, zaprasza chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu: w poniedziałki o 19.00 dzieci od 6 do lat 12 oraz rodzice; wtorki o 19.00 dorośli i młodzież od lat 12; środy o 19.00 dzieci od 6 do lat 12 oraz rodzice; czwartki o 19.00 dorośli i młodzież od lat 12; a w soboty o 15.30 dzieci od 6 do lat 12 oraz rodzice, młodzież od lat 12 i dorośli.

 

Źródło: TKKF „TĘCZA”/powiat.gostyn.pl


Zamów Reklamę w gazecie internetowej


Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Reklama informatora budowlanego

Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Reklama informatora ślubnego


PRAWNIK


Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Zamów Reklamę w gazecie internetowej

iGostyn.pl reklamy iGostyn.pl reklama informator budowlany