iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.plZamów Reklamę Internetową
Reklama ogłoszeń o pracę

Reklama STRONY WWW w gazecie internetowej
Zamów Reklamę w gazecie internetowejINFORMATOR ŚLUBNY gazety internetowej
Zamów Reklamę w gazecie internetowej

Poniedziałek
10
grudzień
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Borek Wielkopolski

Fałszywy kurier

2018-05-23 08:46:50

Zdjęcie: Archiwum
Policjanci z Gostynia i Borku Wlkp. zatrzymali fałszywego kuriera. Oszust pod legendą dostarczenia paczki wyłudził w jednym ze sklepów 570 zł.

W marcu, policjanci zostali powiadomieni o oszustwie dokonanym przez nieznanego sprawcę. Poszkodowana została jedna z firm w Borku Wlkp. Z treści zgłoszenia wynikało, że do sklepu wszedł mężczyzna podający się za przedstawiciela firmy kurierskiej, który poinformował pracownicę, że ma pod ten adres dostarczyć paczkę. Za jej odbiór należało zapłacić 570 zł. Wtedy jeszcze kobieta nie była pewna, czy ma za przesyłkę zapłacić, ale oszust uwiarygodnił swoją legendą dzwoniąc rzekomo do właściciela firmy. Kiedy sprzedawczyni usłyszała, że ma za paczkę przekazać żądaną sumę, wypłaciła mężczyźnie 570 zł. Później okazało się, że nikt nie zamawiał żadnego towaru, a w paczce znajdowała się książka.

 

Sprawą zajęli się miejscowi funkcjonariusze i kryminalni z Gostynia. Po kilku dniach wytypowani zostali pierwsi potencjalni sprawcy. Po weryfikacji informacji grono podejrzewanych ograniczyło się do kilku osób, wśród których znajdował się 49-letni mieszkaniec powiatu górowskiego.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu oszustwa. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Kodeks karny za przestępstwa oszustwa przewiduje kare pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

 

Źródło: KPP Gostyń


Zamów Reklamę w gazecie internetowej


Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Reklama informatora budowlanego

Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Reklama informatora ślubnego


PRAWNIK


Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Zamów Reklamę w gazecie internetowej

iGostyn.pl reklamy iGostyn.pl reklama informator budowlany