iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Zamów Reklamę Internetową
Reklama ogłoszeń o pracę

Reklama STRONY WWW w gazecie internetowej
Zamów Reklamę w gazecie internetowejINFORMATOR ŚLUBNY gazety internetowej
Zamów Reklamę w gazecie internetowej


Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Gostyń

Jak żyli w średniowieczu?

2018-06-05 08:14:11

W najbliższą sobotę, 9 czerwca o godz. 10.00, rozpocznie się II Gostyński Jarmark Średniowieczny. Godzinę później odbędzie się konkurs na najładniejszy strój. Najlepsze stroje księżniczek i rycerzy wyróżnione zostaną ciekawymi nagrodami.

Do Gostynia  zawitają rzemieślnicy i kupcy ze swoimi warsztatami i kramami przybliżając wszystkim charakter „średniowiecznego” biznesu. Odwiedzić będzie można stoiska kowala, namiot z ręcznie robioną biżuterią, ceramiką, spróbować samodzielnego wykonania witraży, zobaczyć dawne przedmioty codziennego użytku.

Miłośnicy „walki” będą mogli zobaczyć prawdziwych rycerzy, którzy pokażą wszystkim widzom swoje możliwości w prawdziwych walkach rycerskich. Ok godziny 12:00 na rynku w Gostyniu odbędzie się  turniej bojowy w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej. Po turnieju zaprezentowany zostanie spektakl Teatru Trójkąt pt. „Za siedmioma wiekami”. Spektakl jest nieco uwspółcześnioną w treści, rekonstrukcją komicznego, jarmarcznego widowiska tzw. skomorochów - wędrownych artystów.

Towarzystwo Miłośników Gostyńskiej Fary o godz. 15.00 zaprosi do zwiedzania najstarszej części miasta. Przewodnicy wcielą się w postacie z minionej epoki i tak przekażą nam swoją wiedzę o aspektach życia społecznego, gospodarczego i politycznego. Przybliżą również jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach Gostynia - synod różnowierców wielkopolskich.

Ok. godz. 16.00 będzie można wziąć udział  w turnieju łuczniczym pod Górą Zamkową. Natomiast na 17.00 zaplanowany jest pokaz artyleryjski.

O 21.00 wystąpi białoruski folkowo-rockowy zespół muzyczny „Stary Olsa”, który opiera swoją twórczość na muzyce epoki średniowiecza i renesansu. Członkowie zespołu przywiązują bardzo dużą wagę do tego, by instrumenty, na których grają, były jak najbardziej zbliżone do tych, jakie używano w średniowieczu. Oprócz muzyki średniowiecznej możemy spodziewać się również coverów znanych grup rockowych: Red Hot Chili Peppers,  Pink Floyd,  Metallica.

Na jarmarku nie zabraknie: grillowanych potraw, chleba ze smalcem, ogórków kiszonych, swojskich pierogów, lokalnego piwa. Będzie można skosztować świeżo zaparzonej, ręcznie mielonej kawy, chleba z masłem czosnkowym i gzikiem a także syropu miętowego. Można będzie zaopatrzyć się w miody i zioła.

 


 

 
Źródło: gostyn.pl


Zamów Reklamę w gazecie internetowej


Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Reklama informatora budowlanego

Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Reklama informatora ślubnego


PRAWNIK


Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Zamów Reklamę w gazecie internetowej

iGostyn.pl reklamy iGostyn.pl reklama informator budowlany