iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Zamów Reklamę Internetową
Reklama ogłoszeń o pracę

Reklama STRONY WWW w gazecie internetowej
Zamów Reklamę w gazecie internetowejINFORMATOR ŚLUBNY gazety internetowej
Zamów Reklamę w gazecie internetowej

Sobota
15
grudzień
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Gostyń

Językowe zmagania

2018-05-24 09:19:25

Zdjęcie: ZSZ w Gostyniu
Już po raz piąty uczniowie szkół z powiatu gostyńskiego zmagali się z językiem obcym. W Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu odbył się finał V Powiatowego Konkursu Języków Obcych, który jest organizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Absolwentów i Sympatyków ZSZ w Gostyniu, pod honorowym patronatem Starosty Gostyńskiego.

W tym roku w konkursowe szranki stanęło 70. uczniów ze szkół średnich i podstawowych. Celem konkursu jest popularyzacja nauki języków obcych, rozwijanie umiejętności komunikacji językowej oraz propagowanie zasad zdrowej rywalizacji.

Konkurs sprawdza umiejętności uczniów, takie jak czytanie ze zrozumieniem, stosowanie struktur leksykalno-gramatycznych, znajomość realioznawstwa krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych oraz pisanie krótkich tekstów użytkowych.

 

W kategorii szkół podstawowych najlepszą w języku angielskim okazała się Karolina Tomczak (SP w Piaskach), a za nią na podium stanęli Eliza Hałas (SP w Piaskach) oraz Szymon Walczak (SP w Borku Wlkp.). Z kolei najlepszą znajomością języka niemieckiego w tej samej kategorii wykazał się Filip Półtoraczyk(SP w Piaskach), kolejno Karol Maćkowiak (SP nr 3 w Gostyniu) i Weronika Kwiecińska (SP w Piaskach).

 

Spośród uczniów szkół średnich, z językiem angielskim najlepiej poradził sobie Adam Handke (ZSO w Gostyniu). Na podium znalazły się również Katarzyna Olejniczak i Paulina Zaremba (ZSZ w Gostyniu). Natomiast z językiem niemieckim  Kinga Kaczmarek (ZSO w Gostyniu), Szymon Marciniak (ZSZ w Gostyniu) i  Jakub Półtoraczyk (ZSO w Gostyniu).

Nagrody zwycięzcom uroczyście wręczył starosta gostyński Robert Marcinowski.

 

Źródło: ZSZ w Gostyniu


Zamów Reklamę w gazecie internetowej


Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Reklama informatora budowlanego

Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Reklama informatora ślubnego


PRAWNIK


Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Zamów Reklamę w gazecie internetowej

iGostyn.pl reklamy iGostyn.pl reklama informator budowlany