iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Gostyniu.

Partner gazety internetowej iGostyn.pl


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.

Zamów Reklamę w gazecie internetowejAutopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Czwartek
21
marzec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
23
24
25
26
27
28
29

Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Z powiatu

Krobia najlepsza!

2018-04-04 09:05:22

Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu
Tuż przed świętami wielkanocnymi w Starostwie Powiatowym w Gostyniu rozstrzygnięte zostały eliminacje konkursu zorganizowanego przez Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego. Do zmagań przystąpiły trzy drużyny reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne w powiecie gostyńskim.

Są to: Zespół Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ziemi Krobskiej w Krobi i Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ziemi Pogorzelskiej w Pogorzeli.

 

W myśl postanowień regulaminowych konkurs polegał na przygotowaniu i przedstawieniu przez uczniów prezentacji pod hasłem „Marzenia Wielkopolan o wolnej Polsce. Jak uczcić stulecie odzyskania niepodległości?”. Zaprezentowane koncepcje uhonorowania w lokalnym środowisku obchodów narodowych ocenione zostały przez komisję konkursową złożoną z radnych powiatowych i urzędników starostwa w następującym składzie: Alfred Siama (przewodniczący komisji i Rady Powiatu Gostyńskiego), Janusz Sikora (etatowy członek zarządu), Marek Smektała (naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych) i Mikołaj Rogala (wiceprzewodniczący Komisji Oświaty i Spraw Społecznych).
Po podsumowaniu okazało się, że najwięcej punktów zdobyły uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi: Martyna Cieplik i Maria Konczewicz, które wraz z opiekunką, Lidią Gintowt, będą reprezentować powiat gostyński podczas sesji Sejmiku Młodzieży Wielkopolskiej w Poznaniu. Dobrze wypadły również pozostałe drużyny, dla których przygotowano specjalne wyróżnienia.
 
 
Serdecznie gratuluję i dziękuję uczniom naszych szkół oraz ich opiekunom za podjęcie tego niełatwego wyzwania, jakim był udział w tym konkursie. W ten sposób nie tylko potwierdzili państwo swoją aktywność intelektualną i społeczną, lecz także dużą wrażliwość narodową, bo – jak wiadomo – zmagania konkursowe miały ścisłe ukierunkowanie tematyczne: dotyczyły bardzo ważnych rocznic narodowych, jakie obchodzimy w tym roku, czyli 100-lecia odzyskania niepodległości i wybuchu powstania wielkopolskiego. Przygotowane i przedstawione prezentacje pokazały, że mamy mądrą i ambitną młodzież, która potrafi znaleźć pomost pomiędzy przeszłością a teraźniejszością naszej Ojczyzny. Mam nadzieję, że wszystkie pomysły, przedstawione podczas konkursu przez naszą młodzież, będą spożytkowane w praktyce społecznej - podsumowuje Alfred Siama, przewodniczący zarówno Rady Powiatu Gostyńskiego, jak i komisji konkursowej.  
 Fotorelacja

Zamów Reklamę w gazecie internetowej


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej iGostyn.pl

Zamów Reklamę w gazecie internetowej


Polub nas na facebooku


Reklama w Gazecie Internetowej iGostyn.pl

iGostyn.pl reklamy iGostyn.pl reklama informator budowlany