iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Zamów Reklamę Internetową
Reklama ogłoszeń o pracę

Reklama STRONY WWW w gazecie internetowej
Zamów Reklamę w gazecie internetowejINFORMATOR ŚLUBNY gazety internetowej
Zamów Reklamę w gazecie internetowej

Sobota
15
grudzień
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Krobia

Lingwistyczne zmagania

2018-06-06 10:20:24

Zdjęcie: ZSOiZ w Krobi
W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ziemi Krobskiej w Krobi został przeprowadzony VI Konkurs Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego dla Klas Trzecich Gimnazjum.

W tym roku, w międzyszkolnych rywalizacjach wzięło udział 38. uczniów z dziewięciu szkół podstawowych z trzecimi klasami gimnazjalnymi powiatu gostyńskiego: z Bodzewa, ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 3 w Gostyniu, z Krobi, Pępowa, Pudliszek, Piasków, Ponieca i Żytowiecka. 27. uczniów sprawdzało swoje umiejętności z języka angielskiego i 11. z języka niemieckiego. Każda ze szkół mogła zgłosić po trzech uczniów z każdego języka.

 

Konkurs zorganizowano w celu rozwijania i pogłębiania zainteresowań lingwistycznych oraz motywacji do nauki języków obcych. Składał się on z testu pisemnego obejmującego zadania sprawdzające wiadomości i umiejętności uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem, umiejętności komunikowania się oraz stosowania struktur leksykalno-gramatycznych na poziomie III klasy gimnazjum. Uczniowie mogli zdobyć maksymalnie 40 punktów za poprawnie rozwiązany test.

Po napisaniu testu gimnazjaliści i ich opiekunowie zostali ugoszczeni słodkim poczęstunkiem w auli szkolnej. W tym czasie komisja składająca się z nauczycieli języków obcych ZSOiZ w Krobi sprawdzała prace konkursowe.

 

Honorowym patronem konkurs tradycyjnie objął burmistrz Krobi Sebastian Czwojda. Włodarz gminy, Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi oraz Rada Rodziców Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ziemi Krobskiej w Krobi ufundowali atrakcyjne nagrody: dyplomy, sprzęt elektroniczny, książki, bilety wstępu do kina Szarotka w Krobi na dowolnie wybrany seans filmowy i słodkie niespodzianki. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za ufundowanie nagrody. Nagrody zwycięzcom i dyplomy wszystkim uczestnikom wręczyli burmistrz Krobi Sebastian Czwojda, wicedyrektor ZSOiZ w Krobi Iwona Ostach oraz nauczyciele języków obcych w ZSOiZ w Krobi.

 

Laureatami VI edycji konkursu w kategorii języka angielskiego zostali:

  • miejsce I  - Karolina Tomczak– SP w Piaskach
  • miejsce II - Kinga Kryś – SP w Pępowie
  • miejsce III - Zuzanna Bartkowiak – SP w Piaskach

 

Natomiast z języka niemieckiego:

  • miejsce I - Weronika Kwiecińska – SP w Piaskach
  • miejsce II - Karol Maćkowiak – SP nr 3 w Gostyniu
  • miejsce III - Aleksandra Skrzypczak – SP w Pępowie

 

Wyniki konkursu były efektem pracy zarówno uczniów, jak i nauczycieli języków obcych, dlatego również opiekunowie otrzymali podziękowania w formie dyplomów za przygotowanie swoich podopiecznych do językowych zmagań.

 

Źródło: ZSOiZ w Krobi


Zamów Reklamę w gazecie internetowej


Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Reklama informatora budowlanego

Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Reklama informatora ślubnego


PRAWNIK


Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Zamów Reklamę w gazecie internetowej

iGostyn.pl reklamy iGostyn.pl reklama informator budowlany