iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Zamów Reklamę Internetową
Reklama ogłoszeń o pracę

Reklama STRONY WWW w gazecie internetowej
Zamów Reklamę w gazecie internetowejINFORMATOR ŚLUBNY gazety internetowej
Zamów Reklamę w gazecie internetowej


Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Gostyń

Nowe skrzydło w gostyńskiej "jednyce"

2018-09-05 09:38:04

Zdjęcie: gostyn.pl
W poniedziałek oddano do użytku nowe skrzydło w Szkole Podstawowej nr 1 w Gostyniu. Powstało 6 nowych klas lekcyjnych, pokój nauczycielski, nowe łazienki i szatnie – wszystko przystosowane do potrzeb niepełnosprawnych uczniów.

Pomysł rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 1 pojawił się kilka lat temu. Inicjatorem była społeczność szkolna, a za jego realizacją lobbował wieloletni dyrektor Adam Jankowski. Pomysł zyskał merytoryczne wsparcie ówczesnej zastępczyni burmistrza Gostynia Elżbiety Palki i ówczesnego naczelnika Wydziału Oświaty Jerzego Wabińskiego. Dzięki zaangażowaniu wielu osób i wsparciu ze strony radnych w 2016 powstała dokumentacja rozbudowy szkoły, a rok później wiosną gmina Gostyń otrzymała informację o europejskim dofinansowaniu rozbudowy szkoły. Blisko 3,8 mln dotacji z Unii Europejskiej wpłynęło do gminnego budżetu. Budowa kosztowała blisko 5,5 mln zł i trwała prawie 2 lata.

 

Nowo skrzydło „jedynki” wraz z łącznikiem to ponad 900 m² z dwoma kondygnacjami, budynek jest częściowo podpiwniczony. Obiekt rozbudowany został w kierunku południowym. Szkoła zyskała 6 klas lekcyjnych, pokój nauczycielski, sanitariaty i szatnie. Budynek wyposażony jest również w udogodnienia dla niepełnosprawnych, czyli windy i podjazdy.

 

Poniedziałek 3 września 2018 roku to także pierwszy dzień w pracy nowego dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyniu, którym został Karol Skowronek.

 

 

 
Fotorelacja


Źródło: gostyn.pl


Zamów Reklamę w gazecie internetowej


Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Reklama informatora budowlanego

Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Reklama informatora ślubnego


PRAWNIK


Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Zamów Reklamę w gazecie internetowej

iGostyn.pl reklamy iGostyn.pl reklama informator budowlany