iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Gostyniu.

Partner gazety internetowej iGostyn.pl


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.

Zamów Reklamę w gazecie internetowejAutopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Poniedziałek
20
maj
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
27
29
30
Pudliszki

Ochotnicze zmagania

2018-06-04 11:36:07

Zdjęcie: Facebook
Strażacy ochotnicy z Sułkowic zwyciężyli w dwóch z trzech kategorii, podczas Miejsko-Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych, które odbyły się na stadionie sportowym w Pudliszkach.

W tegorocznej rywalizacji jednostek OSP z terenu gminy Krobia zmierzyło się 19. drużyn, w tym 13. męskich drużyn pożarniczych, pięć męskich młodzieżowych oraz jedna żeńska młodzieżowa drużyna pożarnicza. Wszystkie zespoły rywalizowały w dwóch konkurencjach - w sztafecie pożarniczej z przeszkodami oraz ćwiczeniu bojowym.

Warto w tym miejscu podkreślić, że drużyny młodzieżowe startowały w zawodach według regulaminu CTiF czyli Międzynarodowego Komitetu Technicznego Prewencji i Zwalczania Pożarów, który wymaga od zawodników nie tylko sprawności fizycznej, ale również niemałej wiedzy pożarniczej. Nad przebiegiem zawodów czuwała komisja pod przewodnictwem asp. sztab. Sebastiana Kasperkowiaka, powołana przez Komendanta Powiatowego PSP w Gostyniu bryg. Tomasza Banaszaka.

Po blisko czterech godzinach sportowo-pożarniczych zmagań oraz zsumowaniu punktów ze sztafety i ćwiczenia bojowego, w grupie żeńskich młodzieżowych drużyn pożarniczych pierwsze miejsce zajęły dziewczęta z OSP Gogolewo, które nie miały w tym dniu rywalek.

 

Wśród męskich młodzieżowych drużyn pożarniczych najlepiej spisała się I drużyna OSP Sułkowice, za którą uplasowały się odpowiednio MDP: Pudliszki, Krobia, Sułkowice II i Domachowo. Jak zawsze najwięcej emocji wzbudziła jednak rywalizacja drużyn seniorskich. W tym przypadku na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna OSP Sułkowice, która zwyciężyła w zawodach po raz trzeci z rzędu i otrzymała na własność puchar przechodni. Drugie miejsce wywalczył II zespół OSP Gogolewo, a trzecie strażacy ochotnicy z Bukownicy. Kolejne miejsca zajęły OSP: Gogolewo I, Stara Krobia, Ziemlin, Wymysłowo, Żychlewo, Posadowo II, Chwałkowo, Posadowo I, Pudliszki, Domachowo (DNF). Na zakończenie zawodów najlepsze drużyny otrzymały puchary i nagrody rzeczowe, które wręczyli im: Przewodniczący Rady Miejskiej w Krobi Łukasz Kubiak, Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Krobi Jan Duda oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu Andrzej Małecki.

 
Fotorelacja


Źródło: krobia.plPatronat Medialny - Targi Export Expo


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej iGostyn.pl

Zamów Reklamę w gazecie internetowej


Polub nas na facebooku


iGostyn.pl reklamy iGostyn.pl reklama informator budowlany