iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Zamów Reklamę Internetową

Zamów Reklamę w gazecie internetowejZamów Reklamę w gazecie internetowej


Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!Sobota
16
luty
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
18
19
20
22
24
25
26

Chumiętki

„Pomarańczowy Marsz Świadomości PWS”

2018-06-15 08:31:43

Zdjęcie: DPS Chumiętki/powiat.gostyn.pl
W Chumiętkach odbył się „Pomarańczowy Marsz Świadomości PWS”. Inicjatorami akcji było Koło Gospodyń Wiejskich z tej miejscowości oraz tamtejszy Dom Pomocy Społecznej. W przedsięwzięcie włączyła się także krobska młodzież z Agencji Kulturalno–Rozrywkowej oraz OSP Krobia.

PWS – czyli Zespół Pradera–Williego jest rzadką chorobą genetyczną, często nazywaną „wilczym głodem”. Widok jedzenia wywołuje w mózgu chorego silną potrzebę zdobycia go, ekscytację i niepokój. Osoby z PWS codziennie przeżywają horror, ponieważ nie mogą najeść się do syta bez względu na ilość przyjętego pokarmu. Jedzenie jest ich obsesją. Dzieci wymagają stałej i kosztownej rehabilitacji, która pomaga budować obniżone napięcie mięśniowe i wielospecjalistycznych terapii.

Pomocą osobom dotkniętym tą chorobą zajmuje się wrocławska Fundacja „Potrafię Pomóc”, która podjęła starania budowy Domu Samodzielności dla osób z zespołem Pradego–Williego.

 

W piątkowe popołudnie przez Chumiętki przeszedł marsz, w którym udział wzięli m.in. mieszkańcy wsi, pracownicy DPS oraz młodzież z Krobi - łącznie około 70 osób. Większość uczestników miała na sobie pomarańczowy element stroju. Marsz w asyście strażaków z OSP Krobia wyruszył z parku przy Domu Pomocy Społecznej. Po przemarszu w Sali Głównej DPS na uczestników czekały napoje oraz poczęstunek. Został on przygotowany przez mieszkańców DPS oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Chumiętkach w ramach warsztatów kulinarnych, które odbyły się dzień wcześniej dzięki dofinansowaniu z Centrum PISOP (w ramach konkursu Wielkopolska Wiara Aktywnie Działa).

 
Fotorelacja


Źródło: DPS Chumiętki/powiat.gostyn.plPartner gazety internetowej iJarocin.pl


Zamów Reklamę w gazecie internetowej

Zamów Reklamę w gazecie internetowej


PRAWNIK


Zamów Reklamę w gazecie internetowej

iGostyn.pl reklamy iGostyn.pl reklama informator budowlany