iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Gostyniu.

Partner gazety internetowej iGostyn.pl


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.

Zamów Reklamę w gazecie internetowejAutopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Czwartek
25
kwiecień
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
27
29
30
Ciekawostka

Powstał komiks o Gostyniu!

2019-03-28 08:55:04

Zdjęcie: gostyn.pl
Powstał pierwszy komiks o Gostyniu! Dziś wieczorem w gostyńskiej bibliotece zostanie on zaprezentowany szerszej publiczności. A wraz z nim antologia "Siedem Piór", również będąca dziełem gostynian.

28 marca o godz. 18.00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu zaprezentowany zostanie pierwszy w historii komiks o Gostyniu. Stworzony od podstaw przez gostynian, zatytułowany "Gost Town", a także antologia literacka "Siedem Piór", będąca efektem pracy miejscowych pisarzy.

 

Nowe wydawnictwa są pokłosiem trwających blisko dwa lata warsztatów w ramach Pracowni Literackiej i Pracowni Komiksowej. Dzięki zaangażowaniu uczestników zajęć, pracowników biblioteki, doświadczonych redaktorów i grafików, w partnerstwie z ogólnopolskimi wydawnictwami powstały pozycje unikatowe na skalę Polski.

 

Do rąk czytelników oddany zostanie zbiór opowiadań "Siedem Piór" napisany przez siedmiu najbardziej wytrwałych adeptów Pracowni Literackiej, którzy rozwijali swój warsztat pod okiem Małgorzaty Nawrockiej-Żarneckiej (BPMiG), Macieja Parowskiego (Nowa Fantastyka), Patryka Mierzwy (Wydawnictwa Poznańskiej), Pawła Wielopolskiego (SQN). Jest to w pełni profesjonalna publikacja, której techniczną stronę nadzorowało krakowskie wydawnictwo Sine Qua Non. Znajdują się w niej teksty Hanny Janickiej, Ewy Demskiej, Gabrieli Sowińskiej, Justyna Juliana Talagi, Marzeny Bojańskiej, Zofii Hałas, Weroniki Andrzejewskiej. Każde z opowiadań wpisuje się w inny gatunek, zaś łączy je związek pisarzy z Gostyniem. Ilustracje do tekstów stworzyła Zofia Hałas.

 

Na rynek trafia również komiks "Gost Town", który powstał w gostyńskiej Pracowni Komiksowej. Jej adepci pod nadzorem doświadczonego scenarzysty, rysownika i wydawcy Witolda Tkaczyka stworzyli zbiór obrazkowych opowieści o Gostyniu. Mamy wśród tych etiud motywy obyczajowe, historyczne, fantastyczne, humorystyczne. Wszystkie stworzone zostały przez rysowników i scenarzystów związanych z Gostyniem. Wśród nich są Zofia Wawrzynowicz, Laura Fornalik, Zuzanna Kempiak, Agnieszka Furmann, Jakub Skiba. Składem i opracowaniem graficznym pomostów zespalających komiksowe miniatury zajęła się gostyńska graficzna i ilustrator Anna Teodorczyk.

Źródło: gostyn.plZamów Reklamę w gazecie internetowej


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej iGostyn.pl

Zamów Reklamę w gazecie internetowej


Polub nas na facebooku


iGostyn.pl reklamy iGostyn.pl reklama informator budowlany