iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Gostyniu.

Partner gazety internetowej iGostyn.pl


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.

Zamów Reklamę w gazecie internetowejAutopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Środa
20
marzec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
23
24
25
26
27
28
29

Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Ważne sprawy

Ruszyła "Misja Kubuś 220 km"!

2018-05-18 10:05:00

Kubuś Maliński z Gostynia ma sześć lat i zaledwie 10 kilogramów wagi. Cierpi na rzadką chorobę zespół Wolfa Hirschhorna. Potrzebne są fundusze na rehabilitację. Właśnie dla niego Rafał Przybył przebiegnie 220 km z Częstochowy do Gostynia.

Kubuś, mimo głębokiego upośledzenia jest pogodny, uśmiechnięty i lubi muzykę. Przyszedł na świat 14 lutego 2012 roku w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Dopiero po narodzinach okazało się jak ciężko jest upośledzony. Charakterystyczny wyraz twarzy, zrośnięte dwa paluszki, spodziectwo i ubytek czwartego chromosomu. Lekarze postawili diagnozę - zespół Wolfa Hirschhorna. Kubuś od narodzin wymaga specjalistycznej opieki, ma wadę serca, jest karmiony dojelitowo za pomocą PEGA, często choruje. Jak podkreśla mama Joanna Malińska - mimo wszystkich przeciwności, Kubuś to bardzo pogodne dziecko. - Jest bardzo pogodny mimo wszystko, jeśli jest zdrowy to uśmiecha się, cieszy się, gdy dostanie balonik, uwielbia muzykę i tańczyć u mamy na rękach i rozmowy przez telefon. Kiedy jest smutny lub płacze, to dzwonimy do taty, który jest kierowcą - mówi pani Joanna.
 
Chłopczyk jest stale rehabilitowany, co przynosi bardzo duże efekty. Od października ubiegłego roku sam się porusza, pełzając na pupie. Do tej pory rodzice Kubusia korzystali z wsparcia w ramach 1%. To jednak niewielkie środki wobec potrzeb. A potrzebny jest pionizator, kombinezon TheraTogs do rehabilitacji, ssak do odśluzowywania i turnus rehabilitacyjny, na którym nigdy nie był. - Cieszy nas, że pan Rafał dla nas pobiegnie i zrealizuje potrzeby, które pomogą w rehabilitacji Kuby - podkreśla.
 
Rafał Przybył organizuje pomoc pod hasłem "Misja Kubuś 220 km". Doświadczony biegacz długodystansowy, w ubiegłym roku pokonał 220 kilometrów dla Julki Roszak z Gostynia, która cierpi na porażenie mózgowe. W tym roku chce dla Kubusia przebiec około 220 kilometrów z Częstochowy do Gostynia, w około trzydzieści godzin.
- Chodzi o nagłośnienie akcji i pokazanie, że można połączyć przyjemne z pożyteczne - robiąc to, co się lubi, komuś pomóc - mówi Rafał Przybył. Bieg planowany jest w dniach 9 - 10 czerwca.
Każdy może wspomóc akcję przekazując dowolne fundusze na konto Fundacji "Przybył z Pomocą", której Kubuś jest podopiecznym. Oto numer konta:75 1090 1258 0000 0001 3630 7546.
 Zamów Reklamę w gazecie internetowej


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej iGostyn.pl

Zamów Reklamę w gazecie internetowej


Polub nas na facebooku


Reklama w Gazecie Internetowej iGostyn.pl

iGostyn.pl reklamy iGostyn.pl reklama informator budowlany