31

Karate

Sensei Marcin Danek ze złotem!

2018-06-18 13:36:11

W międzynarodowym turnieju karate Central Poland Open Grand Prix Karate WKF wzięło udział ponad 500. zawodników z 65. klubów 11. krajów. W tych międzynarodowych zmaganiach wzięła udział siedmioosobowa reprezentacja gostyńskiego klubu karate TKKF Tęcza.

Była to znakomita okazja do rywalizacji sportowej karateków i do wymiany doświadczeń. Gostyńscy karatecy wyraźnie zaznaczyli swoją obecność. Dwa razy stawali na podium, raz na pierwszym miejscu, raz na drugim. Zajmowali też wysokie pozycje tuż za podium.

Złoty medal wywalczył bezkonkurencyjny w tym dniu sensei Marcin Danek w kata indywidualnym seniorów. Srebrny medal zdobył po zaciętych walkach sensei Mieczysław Polewski w kata indywidualnym seniorów masters.

Amelia Ziółek wywalczyła czwarte miejsce w kata indywidualnym juniorek. Daria Pietrzyk została sklasyfikowana w tej samej kategorii na miejscu od 8 do 12. Wojciech Wieczny, startujący w kata indywidualnym juniorów, został sklasyfikowany na miejscu od 8 do 12.

Piotr Feledziak i Tobiasz Michnowski, startujący w kata indywidualnym dzieci do lat 12 zostali sklasyfikowani na miejscu od 8 do 12. Leszek Jakubiak został sklasyfikowany na miejscu od 13 do 18 w kata indywidualnym juniorów młodszych.

Źródło: TKKF „TĘCZA”/powiat.gostyn.pl