iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Zamów Reklamę Internetową
Reklama ogłoszeń o pracę

Reklama STRONY WWW w gazecie internetowej
Zamów Reklamę w gazecie internetowejINFORMATOR ŚLUBNY gazety internetowej
Zamów Reklamę w gazecie internetowej


Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Gostyń

Sprzęt dla mam

2018-03-19 09:12:34

Aparat KTG trafił do SPZOZ w Gostyniu. O zakupie urządzenia zdecydował zarząd powiatu gostyńskiego. Jego koszt to prawie 27 tys. zł. Z nowego sprzętu korzystać będą przyszłe mamy na oddziale położniczo-ginekologicznym szpitala.

Kardiotokograf (KTG) jest aparatem monitorującym czynności serca płodu, jak również skurcze mięśni macicy. Dzięki takiemu urządzeniu lekarz lub położna są w stanie określić zagrożenie życia płodu i podjąć odpowiednie decyzje dla bezpieczeństwa matki i dziecka.

Aparaty KTG używane są codziennie na oddziale położniczo-ginekologicznym szpitala.

Koszt zakupu urządzenia kardiotokografu firmy Oxford wraz z wózkiem to 26 812,50 zł. Decyzją zarządu w całości sfinansował go powiat gostyński.

Warto dodać, że corocznie w SPZOZ w Gostyniu na świat przychodzi kilkaset mieszkanek i mieszkańców powiatu gostyńskiego. W 2015 roku urodziło się 717 dzieci, w 2016 – 718, natomiast w ostatnim roku na oddziale położniczym przyszło na świat 812 noworodków.

 - Cieszy fakt, że w Gostyniu rodzi się coraz więcej dzieci. Tym bardziej dbamy więc o komfort i bezpieczeństwo kobiet w ciąży oraz ich pociech. Kolejny sprzęt z pewnością ułatwi pracę personelowi i podniesie jakość świadczonych usług - komentuje starosta Gostyński Robert Marcinkowski.

 

Warto przy tej okazji dodać, że we wtorek zostanie podpisana umowa o dofinansowanie projektu „Poprawa dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie chorób będących przyczyną dezaktywacji zawodowej oraz opieki koordynowanej poprzez rozbudowę SP ZOZ w Gostyniu”. Projekt otrzymał dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. W tym wydarzeniu wezmą udział Maciej Sytek, członek zarządu województwa wielkopolskiego oraz Robert Marcinkowski, starosta gostyński.

 Zamów Reklamę w gazecie internetowej


Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Reklama informatora budowlanego

Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Reklama informatora ślubnego


PRAWNIK


Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Zamów Reklamę w gazecie internetowej

iGostyn.pl reklamy iGostyn.pl reklama informator budowlany