iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Zamów Reklamę Internetową
Reklama ogłoszeń o pracę

Reklama STRONY WWW w gazecie internetowej
Zamów Reklamę w gazecie internetowejINFORMATOR ŚLUBNY gazety internetowej
Zamów Reklamę w gazecie internetowej

Piątek
14
grudzień
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Krobia

Weryfikowali swoją wiedzę

2018-02-27 14:02:00

Zdjęcie: krobia.pl
27 młodych strażaków z gminy Krobia, miało okazję zweryfikować swoją wiedzę z zakresu praktycznej i teoretycznej wiedzy na temat ochrony przeciwpożarowej, ekologii oraz ratownictwa medycznego, podczas eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

Niestety, pomimo iż konkurs, którego organizatorami była gmina Krobia oraz Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Krobi miał charakter otwarty i mogli wziąć w nim udział również uczniowie niezrzeszeni w szeregach ochotniczych straży pożarnych, nikt poza adeptami pożarnictwa nie zdecydował się na udział w gminnych eliminacjach.

Turniej rozegrany został według ogólnopolskiego regulaminu, w trzech kategoriach wiekowych i w dwóch etapach. W pierwszym, każdy z jego uczestników rozwiązać musiał pisemny test złożony z 30 pytań, których skala trudności dostosowana została do wieku i potencjalnej wiedzy uczniów. Do drugiego etapu-ustnego awansowało z kolei po pięciu zawodników z dwóch najstarszych kategorii wiekowych, którzy uzyskali największą liczbę punktów w teście oraz czworo uczestników najmłodszej grupy (tylko tylu bowiem zdecydowało się na udział w eliminacjach). W części ustnej uczniowie odpowiedzieć musieli na trzy pytania, w tym jedno dotyczące wyeksponowanego sprzętu ochrony przeciwpożarowej.

 

Ostatecznie w grupie uczniów klas I-VI szkoły podstawowej zwyciężyła Anastazja Ofierzyńska (OSP Potarzyca) przed Renatą Chudą (OSP Krobia), Kamilem Snelą (OSP Gogolewo) i Rafałem Musielakiem (OSP Gogolewo).

W grupie uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum najlepszym zawodnikiem eliminacji okazał się Eryk Szymkowiak (OSP Gogolewo), za którym uplasowali się kolejno: Jakub Maćkowiak (OSP Sułkowice), Weronika Szwarc (OSP Gogolewo), Łucja Ofierzyńska (OSP Potarzyca) i Weronika Berus (OSP Sułkowice).

Spośród najstarszych uczniów - szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych, największą wiedzą wykazał się Mateusz Bugzel (OSP Sułkowice), zaś miejsca II-V zajęli odpowiednio: Aurelia Dopierała (OSP Pudliszki), Sławomir Mendyka (OSP Domachowo), Bartosz Prętkowski (OSP Domachowo) i Mateusz Wojciechowski (OSP Ziemlin).

W ramach eliminacji gminnych turnieju wyłoniono również ich najlepszego zawodnika (z największą łączną liczbą punktów z części pisemnej i ustnej), którym została Aurelia Dopierała reprezentująca OSP Pudliszki.

 

Gminne eliminacje Otwartego Turnieju Wiedzy Pożarniczej zakończyło wręczenie nagród jego laureatom, którego dokonali w imieniu organizatorów Burmistrz Krobi Sebastian Czwojda oraz Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Krobi Jan Duda. Na dwóch najlepszych zawodników z każdej grupy wiekowej czekają jeszcze teraz eliminacje powiatowe turnieju, które 22 marca odbędą się w Komendzie Powiatowej PSP w Gostyniu. Czy zakończą się one sukcesem dla reprezentantów gminy Krobia i czy po raz pierwszy od kilku lat będziemy mieli swojego przedstawiciela w eliminacjach wojewódzkich, które w tym roku zaplanowano na terenie powiatu gostyńskiego? O tym dowiedzieć będziecie się Państwo mogli już niebawem.
Fotorelacja


Źródło: krobia.pl


Zamów Reklamę w gazecie internetowej


Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Reklama informatora budowlanego

Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Reklama informatora ślubnego


PRAWNIK


Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Zamów Reklamę w gazecie internetowej

iGostyn.pl reklamy iGostyn.pl reklama informator budowlany