iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Zamów Reklamę Internetową
Reklama ogłoszeń o pracę

Reklama STRONY WWW w gazecie internetowej
Zamów Reklamę w gazecie internetowejINFORMATOR ŚLUBNY gazety internetowej
Zamów Reklamę w gazecie internetowej


Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Biegi

Wiosną po nowej ścieżce

2018-05-08 09:00:30

Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu
Jak co roku na terenie gminy Krobia został zorganizowany Bieg Wiosny, a rozpoczął się on przedbiegiem na trasie Krobia – Pudliszki - Karzec. Po raz pierwszy biegacze i rowerzyści, przebyli ten odcinek po ścieżce pieszo-rowerowej.

Jak co roku na terenie gminy Krobia został zorganizowany Bieg Wiosny, a rozpoczął się on przedbiegiem na trasie Krobia – Pudliszki - Karzec. Po raz pierwszy biegacze i rowerzyści, przebyli ten odcinek po ścieżce pieszo-rowerowej. Druga część inwestycji (odcinek Pudliszki – Karzec) została bowiem oddana do użytku pod koniec 2017 r., a jej uroczystego otwarcia podczas tegorocznego Biegu Wiosny dokonali Starosta Gostyński Robert Marcinkowski oraz Burmistrz Krobi Sebastian Czwojda. Nowopowstałą ścieżkę poświęcił proboszcz parafii w Pudliszkach ks. Piotr Kłosowski.

 

Przy leśniczówce w Karcu na uczestników czekały różne atrakcje, m.in. pokazy sportowe, losowanie nagród, ciepłe posiłki, strefa zabaw dla najmłodszych oraz trzy i półkilometrowy  dystans „Biegu Wiosny”. W związku z narodowym świętem oraz obchodzoną w tym roku 100. rocznicą odzyskania niepodległości, wśród uczestników dominowały biało-czerwone stroje. Tego dnia na polanie przy leśniczówce w Karcu dopisała nie tylko słoneczna pogoda, ale także wspaniała atmosfera. Z pewnością był to dobry sposób na spędzenie tego popołudnia.

 

Przypomnijmy, że ścieżka pieszo-rowerowa pomiędzy Pudliszkami, a Karcem powstała w ubiegłym roku w ramach inwestycji przebudowy drogi powiatowej na odcinku Pudliszki – Karzec wraz z przebudową dwóch obiektów mostowych. Przedsięwzięcie było możliwe dzięki dofinansowaniu pozyskanemu przez powiat gostyński z rezerwy subwencji ogólnej  budżetu państwa na 2017 rok w wysokości 1 251 800,00 zł. Resztę (2 315 062,31 zł) dołożyły ze swoich budżetów powiat gostyński i gmina Krobia. Całość prac kosztowała 3 566 862,31 zł brutto. Ścieżka pieszo-rowerowa Krobia  – Pudliszki – Karzec ma długość 5,5 km.

 
Fotorelacja


Źródło: powiat.gostyn.pl


Zamów Reklamę w gazecie internetowej


Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Reklama informatora budowlanego

Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Reklama informatora ślubnego


PRAWNIK


Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Zamów Reklamę w gazecie internetowej

iGostyn.pl reklamy iGostyn.pl reklama informator budowlany