iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Gostyniu.

Zamów Reklamę w gazecie internetowej


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.

Zamów Reklamę w gazecie internetowejAutopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Wtorek
16
lipiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Gostyń

„Witamy u nas – Willkommen bei uns”

2018-05-21 09:18:53

Zdjęcie: gostyn.pl
Od 14 do 20 maja, z wizytą u gostyńskich koleżanek i kolegów przebywała młodzież z partnerskiego miasta Steinach (Niemcy). Projekt zatytułowany „Witamy u nas – Willkommen bei uns” inauguruje trzecią edycję polsko-niemieckiej wymiany między Nordschule w Steinach, a gostyńską „Jedynką”.

W programie pobytu znalazły się wspólne zajęcia edukacyjne – m.in. z robotyki, sportowa rywalizacja w palanta i na torze kręglarskim, udział w zajęciach artystycznych i kulturalnych, w grze krajoznawczej, sadzenie drzewek, zajęcia rekreacyjne na basenie. Młodzież uczestnicząca w wymianie wyjechała też na wycieczkę do Torunia. Sobotę niemieccy uczniowie spędzą z rodzinami, które przez cały tydzień udzielają im gościny. W niedzielny poranek 18 uczniów i dwie opiekunki ruszą w drogę powrotną do Steinach.
 
Po raz pierwszy młodzi Niemcy przyjechali do Gostynia w roku 2014. Przy tej okazji podpisana została umowa o współpracy między ówczesnym Gimnazjum nr 1 a Nordschule Steinach. Rok później gostynianie pojechali z rewizytą do Turyngii. Drugi projekt na takich samych zasadach zrealizowano w latach 2016-2017.
 
Ponieważ we wrześniu ubiegłego roku weszła w życie reforma polskiego systemu oświaty, formalnie zmienił się polski partner zawartej 4 lata temu umowy. Nie miało to jednak żadnego wpływu na wolę utrzymywania kontaktów w przyszłości. Przy okazji trwającej właśnie wymiany, dyrektorzy obu szkół podpisali w czwartek 17 maja deklarację kontynuacji współpracy. Gostyńskim partnerem jest teraz Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Czarnego Legionu. Podpisy pod dokumentem złożyli dyrektor Adam Jankowski i Petra Heppner, kierująca szkołą w Steinach.
 
Obecni podczas parafowania deklaracji przedstawiciele obu samorządów zgodnie podkreślili, że szczególnie zależy im na dobrych relacjach między młodymi ludźmi. „Jestem bardzo zadowolony ze wspólnych projektów i bardzo się cieszę, że nasza młodzież przyjeżdża do Gostynia. Spotyka się tutaj z niesamowitą gościnnością. Już dzisiaj zapraszamy dzisiejszych gospodarzy do przyjazdu do nas za rok” – mówił Ulrich Kurtz, burmistrz Steinach. Zastępca Burmistrza Gostynia Grzegorz Skorupski zapewnił, że gostyński samorząd będzie chętnie wspierał podobne projekty w przyszłości. „To dla nas ważne, aby młodzież samodzielnie przekonywała się, że wszyscy jesteśmy Europejczykami, a różni nas właściwie tylko język, którym na co dzień się posługujemy. Z pokonaniem tej bariery uczniowie sobie doskonale radzą” – dodał.
 
Projekt realizowany jest przez SP1 dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez samorząd gminy Gostyń oraz Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. W realizację poszczególnych punktów programu włączyły się rozliczne instytucje i osoby prywatne, w tym rodzice.
 
Źródło: gostyn.plReklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej iGostyn.pl

Zamów Reklamę w gazecie internetowejiGostyn.pl reklamy iGostyn.pl reklama informator budowlany