iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Zamów Reklamę Internetową

Zamów Reklamę w gazecie internetowejZamów Reklamę w gazecie internetowej


Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!Sobota
16
luty
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
18
19
20
22
24
25
26

Olimpiada Specjalna

Wrócili z workiem medali

2018-06-21 09:07:13

Zdjęcie: powiat.gostyn.pl
Z workiem z medalami z XI Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych wrócili zawodnicy Huraganu Brzezie. Ilona Brzechwa zdobyła dwa złota i srebro, Anna Wujek wywalczyła złoto, srebro i brąz, a Piotr Skowron sięgnął po złoto i dwa srebra.

Z workiem z medalami z XI Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych wrócili zawodnicy „Huraganu Brzezie”. Ilona Brzechwa zdobyła dwa złota i srebro, Anna Wujek wywalczyła złoto, srebro i brąz, a Piotr Skowron sięgnął po złoto i dwa srebra. Trenerem lekkoatletów jest Łukasz Mayer, który jednocześnie został jednym z czterech szkoleniowców kadry wojewódzkiej.

 

Od 10 do 12 czerwca w Katowicach, Chorzowie i Mikołowie odbyły się XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP. W zawodach brało udział ponad 1000 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną, którzy rywalizowali o medale w 11 dyscyplinach sportowych. Wspierało ich ponad 800 trenerów, lekarzy, sędziów i wolontariuszy. Była to największa impreza sportowa w Polsce zaplanowana na 2018 r.

W skład reprezentacji Olimpiad Specjalnych Wielkopolski – Poznań weszło 3 zawodników klubu Olimpiad Specjalnych Polska - "Huragan Brzezie" działającego przy Zespole Szkół Specjalnych w Brzeziu, a jednym z czwórki trenerów kadry lekkoatletów województwa wielkopolskiego został przewodniczący i trener klubu "Huragan Brzezie" Łukasz Mayer.

Łącznie, reprezentacja naszego województwa zdobyła 8 złotych, 11 srebrnych i 7 brązowych medali. Lwią część tego dorobku medalowego wywalczyli zawodnicy z Brzezia.  Ilona Brzechwa  zdobyła złoty medal  w biegu na 100 m, złoty medal w sztafecie 4x100 m oraz srebrny medal w skoku w dal z rozbiegu. Anna Wujek zwyciężyła w złoty sztafecie 4x100 m,  ponadto otrzymało srebro w biegu na 100 m i brąz w pchnięciu kulą. Z kolei na szyi Piotr Skowrona zawisły trzy krążki: srebro w biegu na 400 m, srebro w sztafecie 4x100 m oraz  złoto w skoku w dal z rozbiegu.

Gratulacje zawodnikom, trenerowi oraz przedstawicielowi szkoły złożył starosta gostyński Robert Marcinkowski i Etatowy Członek Zarządu Janusz Sikora. Przy okazji życzyli sportowcom powodzenia i determinacji do odnoszenia kolejnych sukcesów. Ponadto każdy z medalistów otrzymał zestaw gadżetów oraz bon na 100 złotych do zrealizowania w sklepie sportowym.

 

Źródło: powiat.gostyn.plPartner gazety internetowej iJarocin.pl


Zamów Reklamę w gazecie internetowej

Zamów Reklamę w gazecie internetowej


PRAWNIK


Zamów Reklamę w gazecie internetowej

iGostyn.pl reklamy iGostyn.pl reklama informator budowlany