iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.plZamów Reklamę Internetową
Reklama ogłoszeń o pracę

Reklama STRONY WWW w gazecie internetowej
Zamów Reklamę w gazecie internetowejINFORMATOR ŚLUBNY gazety internetowej
Zamów Reklamę w gazecie internetowej

Poniedziałek
10
grudzień
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Wydarzenia

Z wizytą w Dreźnie

2018-12-04 11:25:04

Zdjęcie: www.gostyn.pl
Uroczyste wręczenie dyplomów mistrzowskich jest w Niemczech najważniejszym rzemieślniczym świętem. Izba Rzemieślnicza w Dreźnie co roku zaprasza z tej okazji partnerów z kraju i zagranicy. W sobotę 23 listopada 2018 roku delegacje gostyńskiego Cechu Rzemiosł Różnych i Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego uczestniczyły w rzemieślniczej gali, która od 2012 roku odbywa się w największej drezdeńskiej hali targowej. W tym roku uczestniczyło w niej ponad 2300 osób.

320 absolwentów, w tym 41 kobiet, odebrało dyplomy potwierdzające uzyskanie tytułu mistrza w swoim zawodzie. Dziesiątce prymusów dyplomy wręczyli goście honorowi, a ich sylwetki przedstawiono w formie prezentacji multimedialnej. Gali towarzyszyła wystawa mistrzowskich prac oraz prezentacje sponsorów.

 


Tradycją święta mistrzów (Meisterfeier) jest też obecność przedstawicieli władz. Rzemieślnicy zaprosili na galę saksońskich parlamentarzystów i ministrów, władze Drezna oraz miast i powiatów z obszaru działania Izby, przedstawicieli organizacji politycznych, instytucji państwowych, samorządowych, oświatowych i gospodarczych. W tym gronie znaleźli się także przedstawiciele władz samorządowych gminy Gostyń i powiatu gostyńskiego.

 


Wieczór poprzedzający galę jest zawsze okazją do spotkań zagranicznych partnerów z władzami Izby Rzemieślniczej. Rozmowy dotyczyły możliwości i zasad dalszej współpracy. Temu tematowi poświęcone było także spotkanie delegacji SWPPG w siedzibie drezdeńskiej Izby, co miało miejsce kilka godzin wcześniej. Niemieccy partnerzy planują przyjazd grupy przedsiębiorców zainteresowanych kooperacją z polskimi partnerami na najbliższą edycję Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury „BUDMA”, które odbędą się w Poznaniu od 12 do 15 lutego 2019 roku. Jednym z etapów tej gospodarczej misji ma być także wizyta w Gostyniu i spotkanie z lokalnymi przedsiębiorcami. W realizacji tego projektu drezdeńska Izba i SWPPG liczą na wsparcie ośrodków EEN (Enterprise Europe Network) w obu krajach. Jesienią przyszłego roku planowane jest kolejne wspólne przedsięwzięcie, które prawdopodobnie też będzie dotyczyć konkretnej branży. W tej sprawie partnerzy jeszcze będą uzgadniać szczegóły.

Źródło: www.gostyn.pl


Zamów Reklamę w gazecie internetowej


Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Reklama informatora budowlanego

Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Reklama informatora ślubnego


PRAWNIK


Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Zamów Reklamę w gazecie internetowej

iGostyn.pl reklamy iGostyn.pl reklama informator budowlany