iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Zamów Reklamę Internetową

Zamów Reklamę w gazecie internetowejZamów Reklamę w gazecie internetowej


Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!Sobota
16
luty
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
18
19
20
22
24
25
26

Z powiatu

Za nami "Bez Barier"

2018-09-17 14:09:00

Zdjęcie: powiat.gostyn.pl/PCPR w Gostyniu
Hubert Listopad i Alicja Gorycka z Dzięciołówki (podlaskie), Paweł Nowicki z Piasków (wielkopolskie) oraz Jarosław Wiktor ze Skrzynna (łódzkie) zostali zwycięzcami XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego „Bez Barier" – Święta Góra 2018 w Piaskach k. Gostynia, odbywającego się pod patronatem Starosty Gostyńskiego

W trzech konkursach: piosenki i dwóch plastycznych zmagało się 191 artystów niepełnosprawnych, którzy przybyli na Świętą Górę koło Gostynia, by wystąpić, lub nadesłali swoje prace z różnych stron Polski. Publiczność przyznała swoją nagrodę Marii Padel z Łagiewnik za porywające wykonanie piosenki Urszuli „Konik na biegunach”.  

 

Mimo niepogody i deszczu, który padał przez pierwsze półtorej godziny festiwalu dopisała frekwencja. Zmagania konkursowe były bardzo emocjonujące i stojące na bardzo wysokim poziomie, co podkreślali jurorzy. Dla organizatorów festiwalu, oprócz konkursów, ważne było również stworzenie okazji do pokonywania różnych barier, w tym tych najtrudniejszych, wewnętrznych - blokujących prezentowanie innym swoich talentów. Istotne było też spotkanie się i bycie razem osób niepełnosprawnych z różnych stron Polski i różnych środowisk. Była to też okazja do zaprezentowania innym swoich możliwości, gdyż festiwal ma charakter otwarty i integracyjny. Bawiło się na nim blisko czterysta osób.

 

Na scenie odbywały się przesłuchania muzyczne, którym uważnie przysłuchiwało się jury konkursu piosenki: przewodniczący Marcin Nowak oraz Violetta Kolendowicz i Marek Mizgalski. W podcieniach muru ogrodowego została przygotowana wystawa prac nadesłanych na konkurs plastyczny. Oglądali ją przez cały czas trwania festiwalu widzowie, a szczególnie wnikliwie jury konkursów plastycznych: przewodnicząca Anna Szymańska oraz Violetta Kolendowicz i Mirosław Sobkowiak. Na placu przy scenie artyści, startujący w konkursie „Prace przygotowywane na żywo”, wykonywali swoje konkursowe dzieła. Widzowie z ciekawością obserwowali, jak na ich oczach powstają, realizowane różnymi technikami, małe arcydzieła.

 

Imprezami towarzyszącymi były: konkurs strzelecki z broni pneumatycznej, przygotowany przez pracownika Domu Dziecka w Bodzewie oraz miniscenki z działań komandosów zaprezentowane przez Grupę Hobbystyczną ŻUBRY Gostyń. Poszczególne grupy uczestników festiwalu i festynu zwiedzały też barokowy zespół klasztorny, zapoznając się z jego unikatowym wyglądem. A sam festiwal stał się też okazją do sympatycznego spotkania opiekunów i terapeutów osób niepełnosprawnych.

 

W koncercie laureatów wystąpił zwycięzca Konkursu Piosenki Jarosław Wiktor, który zaśpiewał polską wersję językową „Wind of change” (Wiatr zmian), przebój zespołu Scorpions. Po jego wykonaniu długo nie milkły brawa. Wśród głosujących widzów festiwalu rozlosowano nagrody.

 

 
Źródło: powiat.gostyn.pl/PCPR w GostyniuPartner gazety internetowej iJarocin.pl


Zamów Reklamę w gazecie internetowej

Zamów Reklamę w gazecie internetowej


PRAWNIK


Zamów Reklamę w gazecie internetowej

iGostyn.pl reklamy iGostyn.pl reklama informator budowlany