iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Zamów Reklamę Internetową
Reklama ogłoszeń o pracę

Reklama STRONY WWW w gazecie internetowej
Zamów Reklamę w gazecie internetowejINFORMATOR ŚLUBNY gazety internetowej
Zamów Reklamę w gazecie internetowej

Sobota
15
grudzień
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Z powiatu

Zasądzono ogromne odszkodowanie dla gostyńskiego szpitala

2018-10-02 10:20:40

Zdjęcie: Archiwum
Prawie 11 milionów złotych na rzecz SPZOZ w Gostyniu zasądził Sąd Okręgowy w Warszawie. To wynik ponad 4-letniego procesu, w którym lecznica pozwała NFZ za utratę kontraktu na ratownictwo medyczne.

Przypomnijmy, w 2011 roku SPZOZ w Gostyniu utracił kontrakt na ratownictwo medyczne. Przyczyną takiego stanu rzeczy był błąd członków komisji konkursowej, którzy źle podliczyli punkty. Tym samym kontrakt otrzymała firma „Falck”, choć de facto to szpital w Gostyniu przygotował lepszą ofertę.

 

W 2014 roku SPZOZ złożył pozew w Sądzie Okręgowym w Warszawie przeciwko Narodowemu Funduszowi Zdrowia o zapłatę 11 685 690,18 złotych wraz z odsetkami tytułem odszkodowania za szkodę wyrządzoną błędnymi decyzjami.  Ponad 9 mln złotych z tej sumy to tzw. kwota utraconych korzyści. Pozostałe składowe to m.in. koszt w postaci wydatków na rzecz pracowników, którzy stracili pracę czy obsługę prawną. Suma pierwotnie uwzględniała także kwotę dofinansowania, którą szpital miał zwrócić za karetki.

 

25.09.2018 r. w Sądzie Okręgowym w Warszawie zapadł wyrok w pierwszej instancji, który nakazuje Narodowemu Funduszowi Zdrowia zapłatę prawie 11 mln złotych na rzecz szpitala. Postanowienie uwzględnia wszelkie roszczenia, z wyjątkiem kwoty za karetki, której szpital, zgodnie z wcześniejszymi rozstrzygnięciami, zwracać nie musi.

 

Wyrok jest nieprawomocny. Obu stronom – w tym także NFZ przysługuje prawo apelacji. – Czekaliśmy na takie rozstrzygnięcie latami. To, że wyrok zapadł i sąd przyznał rację szpitalowi jest dla nas optymistycznym prognostykiem. Utracone korzyści zostały przez sąd dowiedzione, potwierdzone i z perspektywy mieszkańców powiatu gostyńskiego na pewno nas to cieszy. Chociaż nie jest jeszcze powodem do entuzjazmu, bo wyrok nie jest prawomocny – komentuje Starosta Gostyński Robert Marcinkowski.

 

 
Źródło: powiat.gostyn.pl


Zamów Reklamę w gazecie internetowej


Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Reklama informatora budowlanego

Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Reklama informatora ślubnego


PRAWNIK


Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Zamów Reklamę w gazecie internetowej

iGostyn.pl reklamy iGostyn.pl reklama informator budowlany