iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.plZamów Reklamę Internetową
Reklama ogłoszeń o pracę

Reklama STRONY WWW w gazecie internetowej
Zamów Reklamę w gazecie internetowejINFORMATOR ŚLUBNY gazety internetowej
Zamów Reklamę w gazecie internetowej

Poniedziałek
10
grudzień
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Z policji

Zatrzymano mężczyzn zastraszających mieszkańców osiedla

2018-11-22 08:30:05

Zdjęcie: KMP Leszno
Pięciu mężczyzn, którzy zastraszali mieszkańców osiedla socjalnego, zatrzymali policjanci z Leszna. Sprawcy wdzierali się do cudzych mieszkań, grozili mieszkańcom pobiciem, a nawet śmiercią. Zmuszali sąsiadów do oddawania ostatnich pieniędzy, jakie mieli. Zatrzymanym za popełnione przestępstwa grozi kara nawet 15 lat więzienia.

W poniedziałek, 19 listopada br., policyjne radiowozy wjechały na osiedle mieszkań socjalnych, potocznie zwane „Alaską” lub „13 dzielnicą”. Osiedle znajduje się na leszczyńskim Gronowie. Realizacja sprawy była możliwa dzięki wielu tygodniom zbierania materiałów dowodowych przez policjantów i prokuratorów.

 

Jak ustalili śledczy, od 2017 roku kilku mieszkańców osiedla, wielokrotnie siłą wdzierało się do lokali zajmowanych przez ich sąsiadów. Wyglądało to tak, jakby wchodzili do swoich mieszkań. Pomimo usilnych próśb i żądań, bandyci nie opuszczali ich domów. Niejednokrotnie grozili ludziom pobiciem, a nawet śmiercią. Mieszkańcy czuli się sterroryzowani i panicznie się bali sprawców.

 

Mężczyźni swoim zachowaniem często wymuszali pieniądze. Czasem były to ostatnie grosze na przeżycie. Podejrzani grozili pokrzywdzonym, żeby milczeli, żeby pod żadnym pozorem nic nie mówili Policji. W tych sytuacjach maskowali swoje twarze, używali metalowych rur, noży, wzbudzając jeszcze większy strach. Ludzie z tego osiedla byli tak zastraszeni i sparaliżowani strachem o swój los, że rzeczywiście nic nie chcieli mówić. Funkcjonariusze, którzy zajęli się tą sprawą starali się jednak przekonać pokrzywdzonych. - „Ludzie! Przerwijcie swój koszmar! Inaczej nic się nie zmieni.” – powiedział jeden z policjantów. To był moment, który przerwał zmowę milczenia. Zostały zebrane materiały dowodowe, które dały podstawę do wszczęcia śledztwa.

 

W poniedziałek, 19 listopada br. policjanci zatrzymali pięć osób mających związek z tymi przestępstwami. Są to mężczyźni w wieku od 22 do 39 lat. Usłyszeli już zarzuty, usiłowania rozboju, gróźb karalnych, uszkodzenia ciała, narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, wywierania wpływu na świadka oraz wielokrotne naruszenia miru domowego.

 

Wczoraj (20 listopada br.) Prokuratura Rejonowa w Lesznie oddała trzech podejrzanych pod policyjne dozory. Wobec pozostałych dwóch mężczyzn Sąd Rejonowy w Lesznie zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi im nawet do 15 lat więzienia.

Źródło: KMP Leszno


Zamów Reklamę w gazecie internetowej


Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Reklama informatora budowlanego

Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Reklama informatora ślubnego


PRAWNIK


Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Zamów Reklamę w gazecie internetowej

iGostyn.pl reklamy iGostyn.pl reklama informator budowlany