iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl


Ogłoszenie - Jan Dziedziczak kandydat na europosła

Patronat Medialny - Targi Export Expo

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Gostyniu.

Partner gazety internetowej iGostyn.pl


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.

Zamów Reklamę w gazecie internetowejAutopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Czwartek
23
maj
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
27
29
30

Zamów Reklamę w gazecie internetowej
Z policji

Zatrzymano mężczyzn zastraszających mieszkańców osiedla

2018-11-22 08:30:05

Zdjęcie: KMP Leszno
Pięciu mężczyzn, którzy zastraszali mieszkańców osiedla socjalnego, zatrzymali policjanci z Leszna. Sprawcy wdzierali się do cudzych mieszkań, grozili mieszkańcom pobiciem, a nawet śmiercią. Zmuszali sąsiadów do oddawania ostatnich pieniędzy, jakie mieli. Zatrzymanym za popełnione przestępstwa grozi kara nawet 15 lat więzienia.

W poniedziałek, 19 listopada br., policyjne radiowozy wjechały na osiedle mieszkań socjalnych, potocznie zwane „Alaską” lub „13 dzielnicą”. Osiedle znajduje się na leszczyńskim Gronowie. Realizacja sprawy była możliwa dzięki wielu tygodniom zbierania materiałów dowodowych przez policjantów i prokuratorów.

 

Jak ustalili śledczy, od 2017 roku kilku mieszkańców osiedla, wielokrotnie siłą wdzierało się do lokali zajmowanych przez ich sąsiadów. Wyglądało to tak, jakby wchodzili do swoich mieszkań. Pomimo usilnych próśb i żądań, bandyci nie opuszczali ich domów. Niejednokrotnie grozili ludziom pobiciem, a nawet śmiercią. Mieszkańcy czuli się sterroryzowani i panicznie się bali sprawców.

 

Mężczyźni swoim zachowaniem często wymuszali pieniądze. Czasem były to ostatnie grosze na przeżycie. Podejrzani grozili pokrzywdzonym, żeby milczeli, żeby pod żadnym pozorem nic nie mówili Policji. W tych sytuacjach maskowali swoje twarze, używali metalowych rur, noży, wzbudzając jeszcze większy strach. Ludzie z tego osiedla byli tak zastraszeni i sparaliżowani strachem o swój los, że rzeczywiście nic nie chcieli mówić. Funkcjonariusze, którzy zajęli się tą sprawą starali się jednak przekonać pokrzywdzonych. - „Ludzie! Przerwijcie swój koszmar! Inaczej nic się nie zmieni.” – powiedział jeden z policjantów. To był moment, który przerwał zmowę milczenia. Zostały zebrane materiały dowodowe, które dały podstawę do wszczęcia śledztwa.

 

W poniedziałek, 19 listopada br. policjanci zatrzymali pięć osób mających związek z tymi przestępstwami. Są to mężczyźni w wieku od 22 do 39 lat. Usłyszeli już zarzuty, usiłowania rozboju, gróźb karalnych, uszkodzenia ciała, narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, wywierania wpływu na świadka oraz wielokrotne naruszenia miru domowego.

 

Wczoraj (20 listopada br.) Prokuratura Rejonowa w Lesznie oddała trzech podejrzanych pod policyjne dozory. Wobec pozostałych dwóch mężczyzn Sąd Rejonowy w Lesznie zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi im nawet do 15 lat więzienia.

Źródło: KMP LesznoOgłoszenie - Witold Tomczak kandydat na posła do europarlamentu

Ogłoszenie - Życzenia na Dzień Mamy od Posła Piotra KaletyReklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl


Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej iGostyn.pl

Zamów Reklamę w gazecie internetowejReklama w Gazecie Internetowej iGostyn.pl

iGostyn.pl reklamy iGostyn.pl reklama informator budowlany